משאבת מים טבולה

מתי משתמשים במשאבה טבולה

בדרך כלל כאשר יחידת דיור או חדר או מרתף או שירותים ומקלחת חניונים שנמצאים נמוך מקו הביוב ישנה בעיה של מי הביוב אינם יכולים לעבור אל הביוב הראשי והם נוטים לעלות בחזרה דרך האסלה .לכן במקרים כאלה יש לשם משאבת מים טבולה. המשאבות מונעות מצבים שלך הצפות ביוב , ריחות רעים

 

תפקיד משאבה טבולה

פעולת המשאבה מתבצעת באופן אוטומטי כאשר המצוף המותקן בה עולה מעבר לסף והיא מאפשרת מעבר חלק של מוצקים לתוך הצנרת הראשית של הביוב .חשוב להבין שהמשאבה לא מנקה את צנרת הביוב, אלא מרוקנת את הביוב עד גובה מסוים. כאשר המשאבה מתקלקלת או כאשר צנרת הביוב סתומה מכל סיבה (מגבונים שורשים וכדו)יש או לתקן את המשאבה או להחליפה או להביא ביובית לשאיבה או פתיחת סתימה.

משאבות מים טבולות מותקנות לרוב בתוך בור מים בנקודת חיבור מרכזית של כל צנרת המבנה המיועד, ויש להם ווסת או מצוף.

 

סוגים של משאבות טבולות

יש משאבות שמיועדות להספקי שאיבה קטנים ויש משאבות לבניינים או חניונים ,משאבות למרתפים חדרון, מספיק משאבה של בין 2-6 צול. יש משאבות עם מנוע חד פאזי או מנוע תלת פאזי. יש משאבות אם חיבורים שונים  חיבור עליון מהיר בעל צנרת גמישה או חיבור תחתון מהיר עבור מסילות, ובנוסף ניתן להתקין מתחת למאיץ המשאבה משאבה טוחנת למוצקים שמותקנת בדרך כלל במבנים וחניונים מסעדות שמערכת התשתיות שלהן גבוהה מקו הביוב הראשי. תפקיד המשאבה הטוחנת כשמה לטחון דברים מוצקים שלא יסתום את מערכת הביוב.

 

מושגים במשאבה טבולה

יעילות המשאבה-כמה אנרגיה המשאבה צריכה להשקיע כדי להוציא כמות מים מסוימת.

הספק שאיבה-כמות נפח הנוזלים שהמשאבה יכולה להעביר אל צנרת הביוב הראשי בזמן נתון

 

התקשר 03-5-106-106 לרשימת אינסטלטורים מומחים

צרו איתנו קשר או כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם