הרפורמה בביטוח נזקי מים וצנרת- אב הבית שירות vip בנזקי מים וצנרת

החל מתאריך 3/9/2017 החלו תקנות חדשות בנזקי מים בביטוח דירה בכל חברות הביטוח.

מה היה לנו לפני 3/9/17 בביטוח נזקי מים

חברות הביטוח היו קונות ביטוח משנה מחברות כמו שחר פמי שכל ומילגם, כאשר האחריות עד נזק של עד 15000 ₪ חל על חברות אלו.
חברות השרות הללו קבלו עבור כל פוליסה תשלום מראש של כ100-150 ₪ ואת ההשתתפות העצמית שהמבוטח יהיה צריך לשלם בקרות הנזק. (450-600)
המבוטחים וסוכני הביטוח נפגעו מהשרות ומהיחס והמקצועיות של חברות השרות הללו ולאחר שהתקבלו תלונות רבות למפקחת על הביטוח הוחלט לעשות רפורמה בנושא ביטוח נזקי מים.

אז מה נשתנה

מתאריך 3/9/17 חברות הביטוח נושאות באחריות למבוטח והם משלמות לשרברב עבור נזקים שטופלו על ידו, חברת הביטוח עורכות הסכם מול השרברבים, כאשר ישנם 6 מחוזות בארץ ובכל מחוז חייבים להיות מינימום 12 שרברבים. השרברב מקבל עבור עבדותו תשלם מחברת הביטוח ישנם התחייבות של השרברב להגעה בזמן, לציוד הנדרש ולהופעה שלו. המבוטח יכול להזמין איזה שרברב שירצה מתוך רשימת השרברבים. רשימת השרברבים מתעדכנת באתרי החברה והמבוטחים מדרגים את השרברבים שקבלו שרות מהם.

חברות הניהול של חברת הביטוח

רוב חברות הביטוח החליטו לקחת חברת ניהול שתנהל להם את כל נושא נזקי המים, גיוס שרברבים, פיקוח על השרברבים, פיקוח על המחירים. החברה היחידה שהחליטה להתנהל ללא חברת ניהול הינה ביטוח ישיר. חברת ביטוח ישיר מוכרת רק פוליסות עם שרברב פרטי עם השתתפות עצמית של 2000 ₪

ישנם 4 חברות ניהול 3 מתוכם שחקנים ישנים שהחליפו שם ואחת חדשה

חברת שחר ששינתה את השם לנתב, עובדת ברפורמה החדשה עם חברות ביטוח הבאות: שלמה חברה לביטוח, שומרה, iag ביטוח חקלאי, כלל, הפניקס. איילון
חברת פימי שנקרת פרויקטיב עובדת עם מגדל וכלל
מלגם נשארו עם אותו שם עובדים עם איילון והראל
נץ כחברה חדשה שלא הייתה ברפורמה הישנה הגיעה עם בשורה חדשה, מוקד רואה, שהשרברב מגיע למבוטח פותח אפליקציה ושולח תמונות וידיאו למוקד ומקבל אישור והערות לעבודתו. חברת נץ. עובדת עם מנורה, הראל, הכשרה, שירביט

הסכנות שיכולות להיות בחברות הניהול

1. שחברות הניהול יעסקו אינסטלטורים שלהם.
2. שחברות הניהול לא ישלמו לשרברב סכום ריאלי לעבודתו ויגרמו לשרברבים טובים להפסיק לעובד עם חברות הביטוח
3. שחברות הניהול ימשיכו לעבוד רק עם שרברבים שאותם העסיקו בעבר ולא יתנו לשרברבים חדשים ומקצועיים כניסה.
4. שחברות הניהול לא יעסיקו מספיק עובדים ויהיה קשה להשיג אותם בטלפון

רשימת נותני שרות ביטוח נזקי מים, רשימת השרברבים

התקנות החדשות אומרות שיש 6 מחוזות דרום, ירושלים, תל אביב, מרכז, חיפה, צפון" בכל מחוז חייבים להיות לפחות 12 שרברבים, במידה ויש פחות רשאי המבוטח להזמין אינסטלטור פרטי ולשלם השתתפות עצמית כאילו הזמין שרברב הסדר.

שרברב פרטי מתי כדאי

למבוטח יש אפשרות לבחור בעשיית הפוליסה אם מעוניין בשרברב פרטי או שרברב הסדר, רוב חברות הביטוח מעדיפות למכור ביטוח שרברב הסדר, מלבד מגדל והכשרה הישוב שהמחיר הפרמיה וההשתתפות העצמית הינה טובה ונוחה למבוטח .מגדל אף הרחיקה לכת וביטוח שרברב פרטי זול יותר הן בפרמיה והן בהשתתפות העצמית ברכישת שרברב פרטי מאשר שרברב הסדר.

"אב הבית שרברבים" קיימת משנת 2010 כחברת שרברבים שעבדה ונתנה שרות ללקוחות פרטיים בלבד, לאחר הרפורמה שהחלה 9/2017 הצטרפה חברת "אב הבית שרברבים" לתת שרות למבוטחי חברות הביטוח. כיום אנחנו מופיעים ב רשימת שרברבים של מגדל , הראל, הכשרת הישוב, שירביט, איילון, כלל, ורשימת שרברבים של מנורה, כמו כן אנו עובדים עם סוכנות ביטוח גדולות כמו "מדנס", "פלתורוס" ואגוז ""וסוכנים רבים כשרברב הסדר ושרברב פרטי.

האם איטום מכוסה בפוליסת נזקי מים?

בחברות ביטוח מסוימות הפוליסה כוללת נזקי איטום לנזקי רטיבות הנובעים מאיטום לקוי בחדר רחצה, חדרי שירותים ובמטבח בחברות אחרות אין כיסוי לאיטום לקוי. חשוב שהסוכן המבוטח והשרברב ידעו את הכיסוי הביטוחי של המבוטח.

נוהלי תביעה

בתביעת שרברב הסדר פונים לסוכן ואו לחברה שהיא מפנה את המבוטח לחברת הניהול, לרוב חברת הניהול שולחת שרברב מתוך רשימה אלה עם המבוטח מבקש שרברב שהוא מכיר.
בשרברב פרטי
המבוטח יכול להזמין שרברב שהוא רוצה ,כדי להעריך את הנזק. החברה מבקשת להודיע לפני ביצוע התיקון ולשלוח לחברה צילומים ותאור של מקור הנזק עלות התיקון ופרטים על בעל המקצוע בכל מקרה על המבוטח לפעול לצמצום הנזק

מתי מגיע שמאי

לחברה יש אפשרות לשלוח שמאי בכל נזק כדי לוודא את כיסוי ועלות הנזקים בדרך כלל החברה שולחת שמאי מטעמה שמקור הנזק אינו ברור וכאשר סכום הנזק הינו גדול.

"אב הבית שרברבים" 03-5-106-106 חברת השרברבים המובילה בתחום הביטוח. עובדת עם רוב חברות הביטוח כשרברב הסדר ועם כל חברות הביטוח כשרברב פרטי.

צרו איתנו קשר או כתבו לנו ונחזור אליכם בהקדם